Пошук

Ліцензія банку крові

/01

Публікація рішення про видачу ліцензії на офіційному сайті МОЗ із зазначенням найменування компанії, коду суб’єкта господарювання, юридичної та фактичної адрес діяльності

/02

Внесення всієї інформації з п.1 до ліцензійного реєстру на сайті МОЗ

/03

За бажанням ліцензіата, можна отримати електронну або паперовий витяг з ліцензійного реєстру МОЗ (не є офіційною ліцензією)

Вартість

В рамках даної послуги ви зможете відкрити ліцензію на медичну практику як в Києві і Київській області, так і в будь-якій області України.

Від 26 000 грн
Від 1 місяця

Ви можете зв'язатися з нами для обговорення деталей

Ми впораємося з усіма нудними
і складними аспектами українського бізнесу.

Загальні питання

Звичайно з позиції малого бізнесу ФОП, як правило вигідніший, оскільки дозволяє надавати практично будь-які найпоширеніші медичні послуги, а його адміністрування не є надмірно складним. В той же час, ФОП обмежений в таких питаннях як проведення хірургічного втручання, видача листків тимчасової непрацездатності та ряді інших питань, на які мають право тільки заклади охорони здоров’я, якими можуть бути тільки юридичні особи, а не ФОП.

Нам довіряють

Нам довіряють

Найчастіші запитання

Законодавчо встановлений строк отримання медліцензії 10 робочих днів, тобто близько 2 тижнів.
Але на практиці розгляд документів триває близько місяця.

На термін отримання впливає також:

• підготовча стадія, протягом якої юристи працюють з клієнтом, консультують його, за домовленістю збирають додаткові документи (чи клієнт це робить сам). Даний етап роботи непрогнозований і може тривати від кількох тижнів до кількох місяців і більше (особливо, якщо клієнт перебуває в процесі перепланувань, ремонту чи будівництва, або самостійно збирає документи);

• складність та масштаб медичного закладу, який хоче відкрити клієнт. В рідкісних випадках, за умови нестандартних запитів клієнта чи великого об’єму інформації, який подається в МОЗ можливі ситуації, коли Міністерство не погоджується з задумом клієнта та відмовляє у видачі ліцензії. В таких випадках потрібно або адаптувати документи клієнта до позиції МОЗ, або додатково аргументувати позицію, що може удвоїти чи навіть утроїти строк отримання ліцензії. Також нерідкісними є ситуації, коли технічні помилки допускаються на стороні Міністерства, що хоча і не є виною клієнта чи юристів, але також потребує переподачі документів.

Ліцензія банку крові

Українським законодавством регулюється діяльність банків зі збирання та зберігання пуповинної крові, а також клітин та інших біологічних матеріалів людини. Сьогодні це вигідний бізнес, тому дедалі більше підприємців цікавляться питанням отримання ліцензії для банку крові.

Існують певні вимоги та умови, яким має відповідати ліцензіат. Ці вимоги стосуються як обов’язкового пакету документів, так і відповідної матеріально-технічної бази, яка потрібна на ведення такої діяльності. 

Організаційні умови і технологічні вимоги

Щоб отримати ліцензію на відкриття банку пуповинної крові, необхідно виконати декілька обов’язкових умов:

  • Наявність приміщень, кріогенних сховищ, лабораторій та інших структурних підрозділів, які відповідають технічним вимогам;
  • Відповідність медичних працівників банку крові кваліфікаційним вимогам, встановленим українським законодавством;
  • Оснащення банку крові всіма необхідними приладами, технікою та обладнанням.

Якщо говорити про технологічні вимоги, їх досить багато. Насамперед банк крові повинен розміщуватись у нежитлових ізольованих приміщеннях, які відповідають санітарно-епідеміологічним вимогам. Ряд умов стосується кріосховища, оскількивоно є одним із найважливіших елементів банку крові. До цього приміщення висуваються такі вимоги:

  • Встановлення на дверях замку;
  • Наявність нормального повітрообміну (вентиляції, яка забезпечує приплив достатньої кількості свіжого повітря);
  • Монтаж світлової та звукової сигналізації;
  • Обладнання поруч суміжного приміщення для спецодягу, обладнання тощо;
  • Встановлення аналізатору газів.

Окремий перелік вимог стосується техніки та приладів, які будуть використовуватись у банку крові. Обладнання має бути не просто справним і таким, що пройшло технічне обслуговування, але й повинно відповідати нормам безпеки, мати інструкції з експлуатації, технічні паспорти.

Особливості процедури отримання ліцензію банку крові

Отримання ліцензії на відкриття банку пуповинної крові, – це досить складна процедура зі своїми нюансами та «підводним камінням». Необхідно розумітися на всіх юридичних аспектах, правильно підготувати документи. Зробити це без допомоги спеціалізованого юриста досить складно. Саме тому слід звернутися за допомогою до компанії Misyurak Law.

Процедура отримання ліцензії ділиться на кілька етапів:

  1. Консультація клієнта.
  2. Підготовка всіх необхідних документів та їх подання до МОЗ.
  3. Очікування рішення Міністерства охорони здоров’я та отримання ліцензії.

Як правило, процедура займає до 45 календарних днів, не беручи до уваги підготовчий етап. Однак багато залежить від того, чи підготовлено приміщення та чи виконані клієнтом технічні вимоги.

Які потрібно документи?

Для отримання ліцензії на роботу банку пуповинної крові та інших біоматеріалів необхідно надати наступний пакет документів:

  • Копія або скан виписки з ЄДРПОУ;
  • Документ на право користування приміщенням (договір оренди, договір купівлі-продажу);
  • Копія акту санітарно-епідеміологічного обстеження приміщення;
  • Копія диплому про здобуття медичної освіти;
  • Довіреність на представлення інтересів;
  • Відомості про матеріально-технічну базу та кваліфікацію персоналу, письмову заяву на отримання ліцензії, опис документів – це за клієнтів готуємо ми самі.

При зверненні за цією послугою до Misyurak Law, юрист компанії допомагає із збором документів і самостійно їх подає до МОЗ України, тому присутність клієнта не потрібна.