Пошук

Як відкрити онлайн аптеку? 

Як відкрити онлайн аптеку? 

Торгівля медичними та аптечними препаратами – це вигідний на сьогоднішній день бізнес, адже люди завжди хворіли і хворітимуть, а отже, попит на ліки навряд чи впаде. Оскільки багато бізнесів переходять на роботу повністю в режимі онлайн, немає нічого дивного в тому, що і аптека буде працювати онлайн. Плюс такого бізнесу в тому, що можна збільшити продаж та заощадити на персоналі. Але слід враховувати, що онлайн-аптека – це не те саме, що і онлайн-магазин з продажу одягу, техніки та інших товарів. Навіть при торгівлі через інтернет для відкриття аптеки потрібна спеціальна ліцензія. 

Для отримання ліцензії, ліцензіат повинен відповідати певним вимогам, тому цю процедуру не можна назвати простою. Мало кому вдається з першого разу зробити все правильно і отримати ліцензію. Набагато простіше звернутися за допомогою до професіоналів, які спеціалізуються на питаннях отримання медичної ліцензії. У Києві та області цю послугу надає Misyurak Law.

Які вимоги висуваються до ліцензіата?

Одна з головних вимог для відкриття онлайн аптеки – це наявність відповідного приміщення, де зберігатимуться медикаменти. Ось основні вимоги до приміщення:

  • Нежитлове приміщення площею від 60 квадратних метрів;
  • Наявність пожежної та охоронної сигналізації;
  • Наявність термометрів для контролю за зберіганням медикаментів;
  • Наявність шаф і холодильників, де зберігатимуться ліки;
  • Відповідність санітарним нормам, у тому числі: стіни і стеля повинні бути зроблені з матеріалів, що миються. 

Процедура оформлення ліцензії для відкриття онлайн аптеки

Ліцензуванням аптек, у тому числі й працюючих онлайн, займається Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками. Процедуру отримання ліцензії можна розділити на такі етапи: 

  1. Підготовка приміщення, персоналу та матеріально-технічної бази. Цим займається сам клієнт, проте за потреби фахівці Misyurak Law допоможуть із затвердженням приміщення, яке відповідатиме вимогам МОЗ України. 
  2. Первинна консультація, на якій юрист оцінює обсяг роботи, надає клієнту рекомендації щодо подальших дій, розробляє оптимальний план дій. 
  3. Формування пакету документів та їх подання разом із заявою до уповноваженого органу. 
  4. Перевірка інформації. Після подання заяви з документами Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками організовує перевірку відомостей, у тому числі й здійснює виїзну перевірку аптеки на відповідність усім нормам. 
  5. Видача ліцензії. 

Найважливішим можна назвати підготовчий етап, але у деяких моментах клієнт має діяти самостійно. При цьому, у Misyurak Law клієнти завжди можуть розраховувати на юридичну допомогу при вирішенні тих чи інших питань. Наприклад, ми можемо не лише підготувати приміщення до виїзної перевірки, а й бути на місці під час її проведення.