Пошук

Як відкрити приватний кабінет психолога?

Як відкрити приватний кабінет психолога?

З кожним роком все більше українців вважають за нормальне звертатися за психологічною допомогою до фахівців. Кількість пацієнтів у приватних психологів збільшується, у зв’язку з цим ця послуга стає все більш затребуваною. Але чи достатньо для відкриття приватного кабінету мати освіту? Спробуймо в цьому розібратися. 

Найбільш поширеною формою діяльності є надання психологічних послуг, що мають соціальний ефект. До таких можна віднести:

  • Вирішення сімейних конфліктів;
  • Допомога сімейним парам в налагодженні стосунків;
  • Набуття впевненості у собі;
  • Допомога при депресії, тощо. 

Такі послуги не мають медичного характеру, а отже, для їх надання не потрібно отримувати медичну ліцензію. Необхідно просто зареєструватися як ФОП (фізична особа підприємець) та мати диплом про повну вищу медичну або педагогічну освіту. Слід враховувати, що закінчити курси психолога недостатньо, має бути диплом про відповідну вищу освіту. При цьому законодавством не встановлено вимог щодо стажу. 

Якщо ж говорити про надання психотерапевтичних послуг або надання психологічної допомоги у випадках клінічних симптомів, такі фахівці зобов’язані мати ліцензію на ведення медичної практики. Отримати таку ліцензію не завжди просто, адже законодавством встановлені певні вимоги до ліцензіата. Якщо не хочете витрачати свій час і нерви, але при цьому хочете гарантовано отримати медичну ліцензію для відкриття кабінету психологічної допомоги, тоді звертайтеся до Misyurak Law. Ми вже понад 9 років займаємося оформленням медичних ліцензій, і за цей час ми допомогли величезній кількості клієнтів.

Особливості процедури відкриття кабінету психолога та отримання ліцензії на ведення медичної діяльності

  1. Первинна консультація. Клієнт звертається за допомогою до Misyurak Law і описує свою ситуацію. Фахівець скаже, чи потрібно в конкретному випадку оформляти медичну ліцензію, або досить просто мати диплом психолога. 
  2. Підготовчий етап. Якщо ліцензія потрібна, то фахівець нашої фірми розповість, які потрібно підготувати документи і як діяти далі. Також він скаже, які вимоги висуваються до приміщення, де надаватимуться послуги. 
  3. Подання заяви та документів до МОЗ України. Ми самі підготуємо необхідні документи та напишемо заяву на отримання ліцензії до Міністерства охорони здоров’я України. 
  4. Отримання ліцензії. 

Які потрібні документи для отримання ліцензії на медичну практику? 

  • Документ, що підтверджує право користування приміщенням (договір оренди, купівлі-продажу, тощо); 
  • Код ЄДРПО; 
  • Копії паспорта та трудової книжки директора; 
  • Висновок санітарно-епідеміологічної служби (за потреби ми надаємо допомогу в отриманні акту);
  • Довіреність на представлення інтересів ліцензіата; 
  • Відомості про наявність необхідної матеріально-технічної бази (готуємо ми);
  • Письмова заява на отримання ліцензії (готуємо ми).

Додатково можуть знадобитися інші документи, про це на консультації повідомить спеціаліст Misyurak Law.